Wil je op de hoogte blijven?
Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke maand een overzicht met de belangrijkste nieuwsberichten.
MERKPLAS/ZANDHOVEN/MINDERHOUT/RIJKEVORSEL — Het vijfkoppig beest uit de (niet zo stille) Kempen. Zo omschrijven Joost Melis (19), Ginger Hermans (19), Jitse Fransen (18), Fien Adriaensen (17) en Jip Neefs (17) hun rockband Crimson Bullet Generation. Hun start in de muziekwereld is alvast veelbelovend, want in december wonnen ze de Imagine Music Experience.
Proficiat! Jullie zijn de winnaars van Imagine Music Experience (IMX)! Hoe moet ik de waarde van die wedstrijd inschatten?
Ginger Hermans: “Imagine Music Experience wordt georganiseerd door JM International, een internationale vereniging die veel doet om jonge muzikanten kansen te geven. In april hebben we de nationale wedstrijd gewonnen en daardoor mochten we in december als vertegenwoordiger van België naar de internationale wedstrijd. Die finaledag is eigenlijk maar de afsluiter, want alle deelnemers zijn er al enkele dagen op voorhand samen om workshops te volgen, muziek te maken en andere stijlen te leren kennen. Alsof je op een muziekkamp bent. Het was dus echt een unieke ervaring. Dat we die wedstrijd zouden winnen, hadden we vooraf nooit durven denken.”
IMX vond plaats in Brussel. Was dat een voordeel voor jullie?
Jitse Fransen: “Wij waren natuurlijk blij met die finale in Brussel. We hadden een hele bus met fans verzameld, echt zot. Al hadden we wel onderschat hoeveel mensen uit het buitenland waren overgekomen. Zo waren er ook veel Engelse en Noorse supporters.”
Ginger: “In de jury zaten vakmensen met verschillende nationaliteiten, zodat het een neutrale jury was. Er zaten ook Belgen tussen, maar dat is niet de reden voor onze winst.”
Kan IMX voor jullie een keerpunt worden?
Jip Neefs: “Laat het ons hopen. De nationale wedstrijd in april hebben we eigenlijk per ongeluk gewonnen. Het was voor ons de eerste echte wedstrijd, de eerste keer in een grote zaal, op een groot podium. We waren voordien in de lege zaal van Flagey gaan kijken en dat was echt spooky. Wij zijn een klein podium in een jeugdhuis gewend.”
Wat hebben jullie gewonnen met de wedstrijd?
Ginger: “Nu hebben we 1.500 euro aan prijzengeld gekregen. Samen met de 1.000 euro die we in april via Sabam for Culture gewonnen hebben, betekent het dat we er stilaan van kunnen dromen om een volwaardig album in een studio op te nemen. Daarnaast krijgen we ook internationale coaching.”
Hebben jullie intussen al interessante aanbiedingen gekregen?
Ginger: “Dat valt wel mee, hoor. Maar het is wel opvallend dat ik opeens antwoord krijg op mails die ik meer dan een jaar geleden gestuurd heb. (lacht) Wat wel cool is, is dat er een booker interesse heeft. Moest dat werkelijkheid worden, is dat wel een heel fijn gevolg van onze winst.”
Joost Melis: “En wat optredens betreft, daar ligt onze focus momenteel niet meteen. Voor een volledig album hebben we nog niet voldoende materiaal. Daarom ligt de klemtoon nu vooral op het schrijven en repeteren van nummers. Wat niet wil zeggen dat we geen optredens doen, maar er moet voldoende tijd zijn om nieuwe nummers te maken.”
Vorig jaar in november hebben jullie al een EP uitgebracht, ‘Crimson Market’. Hoe was dat?
Joost: “Dat was onze eerste kennismaking met een opnamestudio. Ons budget was uiteraard beperkt, dus waren we blij dat we terecht konden bij Studio 195 van Patrick Delabie, echt een vriendelijke man. Hij heeft vooral naam gemaakt met punkgroepen, maar eigenlijk is zijn studio een heel toegankelijke en laagdrempelige omgeving voor alle muziekstijlen. De opnames zijn van een hoog niveau en onze eigenheid klinkt er goed in door. We krijgen van mensen regelmatig te horen dat we in het echt net zo klinken als op onze EP en dat is uiteraard wat je wil.”
Even terug naar het prille begin van Crimson Bullet Generation. Hoe zijn jullie gestart?
Fien Adriaensen: “8 februari 2023, dat was onze eerste repetitie met deze vijf bandleden. Pas toen zijn Jip en ik toegetreden, nadat Ginger, Joost en Jitse voordien al samen speelden.”
Joost: “Wij drieën kennen elkaar van de middelbare school: ’t Spijker in Hoogstraten. Ik maakte thuis demo’s en vroeg aan Ginger om die in te zingen. Ginger en Jitse maakten samen ook al muziek. En zo zijn we samen een groep begonnen. Via het leerkrachtenfeest leerden we Fien kennen, die twee jaar jonger is. En dan is via-via ook Jip erbij gekomen.”
Jullie groepsnaam is niet meteen een evidente naam. Wat is het verhaal achter ‘Crimson Bullet Generation’?
Ginger: “Achter die naam zou een heel goed verhaal kunnen zitten, zou je denken. Tijdens een chaotische brainstorm was ik gewoon willekeurig woorden en samenstellingen aan het aframmelen, totdat iemand zei dat Crimson Bullet Generation als combinatie goed klonk. Dat is het dus geworden. Tot zover dat straffe verhaal.” (lacht)
Hoe zouden jullie zelf jullie muziekstijl omschrijven?
Joost: “Eigenlijk heeft ieder van ons zijn eigen muzikale helden. Zo is Jitse fan van The Cure, maar ook van Magnapop, luistert Jip naar heel uiteenlopende muziek, gaande van Manu Chao tot Frank Sinatra en heb ik zelf veel geluisterd naar The Sonic Youth maar ik volg nu een opleiding jazz. Het is fijn dat we vanuit al die stijlen onze eigen eclectische groepsstijl kunnen ontwikkelen. Het is dan ook niet verwonderlijk dat mensen steeds andere groepen in onze muziek herkennen.”
Jullie zijn nu 17, 18 en 19 jaar oud en toch klinken jullie heel volwassen wanneer het over jullie muziek gaat.
Joost: “Dat beschouw ik als een compliment. We zijn inderdaad nog jong en onze groep bestaat nog niet lang, maar toch heb ik het gevoel dat we al enorm gegroeid zijn. Elk van ons heeft geïnvesteerd in betere instrumenten en heeft hard gewerkt om beter te worden als muzikant. Ook op het vlak van nummers maken zijn we al sterk geëvolueerd als groep. In het begin maakte ik demo’s en werkten we daarop verder. Nu componeren we vaak samen.”
Hoe ontstaat een nummer van Crimson Bullet Generation?
Fien: “Meestal komen Joost, Jip of ik met een muzieklijn. Die werken we verder uit, samen met Jitse. En traditioneel voorziet daarna Ginger de muziek van tekst. Geef haar een onderwerp of een invalshoek en dan komt zij wel met toffe teksten af. Nu is een nummer dus telkens een groepsgebeuren.”
Wat zijn jullie muzikale dromen?
Jip: “Op grotere podia of festivals spelen. Begrijp me niet verkeerd, we vinden het heel fijn om in jeugdhuizen of cafés te spelen. Maar om alle vijf goed op een podium te passen en het geluid van elk instrument goed te krijgen, heb je eigenlijk een groter podium, een PA-systeem en een geluidsman nodig. Mocht dat bij elk optreden mogelijk zijn, zouden we al heel gelukkig zijn.”
Van wie zouden jullie het voorprogramma willen spelen?
Ginger: “Whispering Sons, zonder twijfel! Onze muziek zou daar goed bij passen, maar om dat niveau te halen moeten wij nog iets professioneler worden. Maar daar werken we heel hard aan.”
MEER INFO
De EP ‘Crimson Market’ is te beluisteren via Spotify en Apple Music. Crimson Bullet Generation is ook te vinden op Instagram, Facebook en Tiktok.
Foto’s: Annelies Vrints en Senne Liekens
Abonneer je op onze nieuwsbrief en ontvang elke maand een overzicht met de belangrijkste nieuwsberichten.